Vo štvrtok 14.11 sa uskutočnil workshop wokrshop v programe Canva pre dievčatá 7. a 8. ročníka. Workshop viedla Miriam Kmecíková z občianskeho združenia Ajtyvit. Ich cieľom je motivovať a podporovať dievčatá v oblasti informačných technológií. Dievčatá sa učili vytvárať plagát v uvedenom programe Canva. Tento program ponúka vytváranie atraktívnych materiálov pre osobné i obchodné účely. Sme radi, že dievčatám sa workshop páčil a veríme, že sa s lektormi zo združenia Ajtyvit uvidíme aj v budúcnosti.
Úspešný v celoslovenskom kole
V dňoch 11. a 12. novembra sa Michal Vadovský, žiak 9.A, zúčastnil na celoslovenskej súťaži vedy a techniky AMAVET na Bratislavskom hrade. Ako Michal povedal: „Táto účasť bola pre mňa úžasnou skúsenosťou plnou napätia, námahy a nakoniec aj obrovskej radosti. Keď som prezentoval svojho robota, ktorý dokáže komunikovať s ľuďmi vďaka umelej inteligencii a reaguje na pohyb tváre, bol som veľmi hrdý na to, čo sa mi podarilo vytvoriť. Videl som záujem a zvedavosť v očiach porotcov, čo mi dávalo pocit, že moja práca má skutočne zmysel. Keď začali vyhlasovať výsledky, cítil som miernu nervozitu a s každým ďalším ocenením, ktoré sa ma netýkalo, sa mi zdalo, že šanca na postup sa zmenšuje. V momente, keď som už takmer stratil nádej, však zaznelo moje meno. Ten okamih ma naplnil neuveriteľnou radosťou a úľavou. Postúpiť do Čiech – Pardubíc s ďalšími dvoma študentmi v mojej kategórii je pre mňa nielen obrovským úspechom, ale aj motiváciou pokračovať vo svojej záľube. Som vďačný za to, že som jedným z trinástich študentov, ktorí si vybojovali možnosť reprezentovať Slovensko a rozvíjať svoje vedomosti v ďalších kolách súťaže na medzinárodnej úrovni.“
Z. Tyborová, triedna učiteľka
Strašidelné čítanie
26Bojíte sa príbehov o bubákoch? Naši odvážni tretiaci vôbec! Vo štvrtok podvečer, 14. novembra, sa preoblečení za rôzne strašidelné bytosti vybrali cez tmavé chodby školy osvetlené iba blikotajúcimi plamienkami sviečok do školskej knižnice. Atmosféra v nej zodpovedala výzdobe, tretiaci však dokázali svoju nebojácnosť a pohodlne sa usadili, aby si vypočuli príbeh prerozprávaný pani učiteľkami podľa knihy Davida Walliamsa – Diabolská zubárka. Príbeh bol od začiatku do konca strašidelný a napínavý, no jeho záver museli deti vymyslieť sami. Niektorí kreslili, iní písali, fantázia pracovala na plné obrátky. Úlohu zvládli výborne napriek neustálemu strašeniu a vyrušovaniu, ktoré mali na svedomí ich starší spolužiaci. Svoje dielka zdieľali s ostatnými a nakoniec sa dozvedeli aj skutočný záver príbehu tak, ako ho napísal spisovateľ vo svojej knihe. Po usilovnej práci čakala na každého zaslúžená sladká odmena a spoločné fotenie. Poďakovanie za vydarenú aktivitu a spoluprácu so školskou knihovníčkou patrí triednym pani učiteľkám tretiakov a perfektným strašidlám – deviatakom.
Soňa Fodorová, Anna Kalafutová, Mária Urbanová
🌟 Šikovný športovec v našej škole! 🌟
Veľká gratulácia Jakubovi Mingyarovi z 2. ročníka, ktorý sa nedávno zúčastnil bežeckých pretekov TBJS 2024, na ktorých sa umiestnil na prvom mieste v kategórii chlapcov!🥇 S celkovým počtom 130 bodov sa stal najlepším vo svojej vekovej skupine. 👏🏅
Sme na neho veľmi hrdí a tešíme sa, že môžeme mať v škole takého talentovaného športovca. Len tak ďalej, Jakub! 💪👏
Burza stredných škôl
7Aj tento rok sa v priestoroch Strednej odbornej školy na Garbiarskej ulici v Kežmarku konala Burza stredných škôl, na ktorej sa prezentovalo 21 stredných škôl. Naši deviataci prišli s odhodlaním dozvedieť sa čo najviac o možnostiach štúdia.
Stánky jednotlivých škôl sa stali miestom rozhovorov, zvedavých otázok a občas aj prekvapivých zistení. Žiaci mali jedinečnú možnosť diskutovať priamo s pedagógmi a študentmi, dozvedieť sa viac o študijných či učebných odboroch, ktoré jednotlivé školy ponúkajú a získať reálny obraz o tom, čo ich na vybranej škole čaká. Okrem informácií o študijných programoch získali aj informácie o možnostiach uplatnenia po skončení štúdia, čo im pomôže pri rozhodovaní o ich ďalšom smerovaní.
Podujatie vytvorilo priateľskú a podporujúcu atmosféru, kde každý žiak mohol nájsť odpovede na svoje otázky a možno aj prvýkrát pocítiť, kam by jeho kroky mohli viesť. Burza sa stala cenným zdrojom informácií a inšpirácie pre všetkých prítomných deviatakov, ktorí si z nej odniesli nielen letáky, ale aj nové nádeje a jasnejšiu predstavu o svojej budúcnosti.
Dagmar Popovičová
REČ MÓDY
54Hľadanie stratených farieb
Aj napriek tomu, že už máme november, využili sme krásne jesenné počasie a vybrali sme sa s prvákmi na vychádzku do kaštieľa v Strážkach. Prehliadku kaštieľa sme mali spestrenú o dve aktivity. V prvej aktivite sme hľadali stratený poklad. Pani lektorka žiakom prečítala Príbeh o stratenom kufri. Žiaci pozorne počúvali, aby potom pomohli stratený poklad pomocou indícií nájsť. Počas putovania jednotlivými miestnosťami sa dozvedeli veľa o histórii kaštieľa, o barónke Margite Czobelovej či miestnom maliarovi Ladislavovi Mednyánskom. Bolo to veľmi napínavé, pretože žiakom sa podarilo stratený kufor nájsť až v poslednej miestnosti. Druhá aktivita bola zameraná na oživenie obrazov maliara Ladislava Mednyánského. Počas putovania kaštieľom žiaci hľadali stratené farby. Lektorka si žiakov rozdelila do štyroch skupín. Každá skupina plnila úlohy, za ktoré dostávali farby (žltú, červenú, modrú, zelenú....) v poslednej miestnosti na nich čakal obraz, na ktorý farby navrstvili. Vďaka ich šikovnosti sa im podarilo obrazy oživiť. Po prehliadke sa zúčastnili programu Reč módy a vyskúšali si, aké to je byť módnym návrhárom. Na vopred vystrihnuté šaty si žiaci lepili kúsky látok. Vznikli im veľmi zaujímavé šaty. Žiaci si svoje návrhy mohli zobrať domov. Nakoniec sa žiaci vybehali v parku a za krásneho počasia sme sa vrátili späť. Spojili sme príjemné s užitočným, spestrili sme si telesnú výchovu pohybom na čerstvom vzduchu a žiaci si uvedomili, že športovať a hýbať sa môžeme aj vonku, vhodne oblečení v každom ročnom období. Veríme, že takto vybudujeme v nich lásku k športu a pohybu na čerstvom vzduchu.
V. Michlíková, Z. Scholtz
Krabičky plné lásky
,, Koľko LÁSKY v sebe máš?“
Vianoce klopú na dvere a celoslovenská výzva je opäť spustená. Naša škola sa aj tento rok zapojila do tejto úžasnej už v poradí siedmej výzvy.
,, Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“
Potešme spolu na Vianoce seniorov a opäť naplňme krabičky od topánok. Ak vás nadchla myšlienka zabalenej lásky v krabičke, tak stačí ak do nej dáte niečo sladké, niečo slané, niečo teplé, niečo mäkké, niečo voňavé, niečo pre zábavu a niečo zo srdca.
Zber krabičiek plných lásky na našej škole bude prebiehať od 11. 11. – 25. 11. 2024.
ĎAKUJEME
Zber papiera u nás v škole
Recyklácia papiera je ekologicky a ekonomicky výhodná. Šetrí energiu, znižuje ekologickú záťaž prostredia a čo je najdôležitejšie, chráni naše lesy. Zberový papier je významnou surovinou napríklad pri výrobe hygienických, baliacich a obalových materiálov. Naši žiaci ho každoročne nazbierajú niekoľko ton. Pridajte sa aj vy k tejto šľachetnej výzve a prineste pevne zabalené balíky papiera, označené triedou. Čakáme vás v mesiaci november v čase od 7:00 do 14:30 na vrátnici školy. Upozorňujeme, že nepreberáme kartón ani papier zabalený v kartónových škatuliach. Najusilovnejšia trieda bude odmenená.
Mgr. Marek Ochotnica
Návšteva mestskej knižnice
2V predposlednom októbrovom týždni sa žiaci druhého ročníka vybrali na návštevu do Mestskej knižnice v Spišskej Belej. V príjemných priestoroch historickej budovy sa dozvedeli mnoho zaujímavostí. Knihy nás vedia potešiť, zabaviť či prekvapiť. Môžeme pri nich prežívať napätie, relax, vedia nám podať nové informácie. O tom, ako sa dajú „písmenkové poklady“ vypožičiavať, druhákom porozprávali pani knihovníčky. V knižnici nášho mesta máme okolo 27 tisíc titulov. Stačí len prísť, založiť si preukaz a pustiť sa do čítania.
Triedne učiteľky 2. ročníka
Tvorivé dielne – Kaštieľ Strážky
38Jeseň, pani bohatá, farbí stromy do zlata...
Keďže jeseň je považovaná za najkrajšie ročné obdobie v prírode, rozhodli sme sa so žiakmi druhého ročníka stráviť príjemné slnečné dopoludnie v Kaštieli v Strážkach. Vopred sme si vybrali tému, ktorej sme sa chceli venovať.
Žiaci 2.A si vybrali tému Pozorovateľ, kde sa sústredili na sochárske umenie. Oboznámili sa s prácou sochára Juraja Gábora, ktorý priamo v kaštieľnom parku vytvára sochu Pozorovateľ rieky. Každý z nás je pozorovateľom. Pozorujeme svoje okolie, v ktorom vieme nájsť množstvo námetov na umelecké stvárnenie. Sochár Juraj Gábor tak našiel inšpiráciu v prostredí parku a v tvorbe Ladislava Mednyánszkeho. Druháci si vyskúšali rôzne techniky modelovania sochy na odliatkoch hlavy. Svoje práce si nadšení malí umelci odniesli domov.
Žiaci 2.C začali svoju aktivitu Farby jesene v kaštieľnom parku. V aleji stromov pozorovali každý detail, pohyby konárov stromov, keď sa do nich opiera vietor. Zbierali listy rôznych tvarov a farieb. Pomocou tušu a akrylových farieb vytvárali ich odtlačky, vnímali kontrasty farieb. Vlastným výtvarným dielkam sa veľmi tešili.
Žiaci 2.B skúmali vodu vo všetkých jej podobách. Zisťovali, čo všetko sa môže odraziť na hladine rieky a či sa voda vyskytuje aj v umení. Cez umenie a výtvarnú tvorbu zobrazenú na kartičkách spoznávali špecifiká každého skupenstva vody. Skúsili ju použiť ako materiál, pracovali s jej optickými aj fyzikálnymi vlastnosťami. Pracovali s kockou ľadu, kvapkami vody a práškovými farbami, rozotierali, rozpúšťali a vytvárali tak malé umelecké diela.
Cieľom týchto aktivít bolo prebudiť v žiakoch záujem o umenie cez vlastnú výtvarnú tvorbu, čo sa aj podarilo. Každá detská práca bola originálom a prejavom úžasnej detskej kreativity.
Triedne učiteľky 2. ročníka
Hľadanie pokladu
38Tohtoročné krásne jesenné počasie sme v posledný októbrový pondelok využili na vychádzku do Kaštieľa v Strážkach. Túto pohybovú aktivitu zameranú na výchovu k zdravému životnému štýlu sme našim druhákom spestrili malou pátracou akciou – hľadaním strateného pokladu spojeným s prehliadkou priestorov kaštieľa. Pani lektorka deťom prečítala Príbeh o stratenom kufri. Celý dej sa odohrával v priestoroch kaštieľa a priľahlom parku. Deti pozorne počúvali, aby potom pomohli stratený poklad pomocou indícií nájsť. Počas putovania jednotlivými miestnosťami sa dozvedeli veľa o histórii kaštieľa, o jeho poslednej obyvateľke – barónke Margite Czobelovej a miestnom maliarovi Ladislavovi Mednyánskom. Našli mnoho truhlíc a kufrov, ale ani jeden z nich nezodpovedal kufru z príbehu. Stratené predmety a cennosti však nachádzali na obrazoch, ktoré zdobia steny miestností. Až v závere prehliadky objavili stratený kufor s pokladom ukrytý na chodbe pod oknom. Po jeho otvorení v ňom našli všetky hľadané cennosti. S nadšením a radosťou si ich mohli obzrieť a chytiť do vlastných rúk. Po úspešnej pátracej akcii si užili voľný pohyb v parku, kde sa snažili nájsť strom, v ktorom bol pôvodne kufor ukrytý. Počasie nám po celý čas prialo, slniečko hrialo a návrat do školy bol veselý, plný rozhovorov o dnešných zážitkoch. Veríme, že takéto aktivity vypestujú v našich druhákoch kladný vzťah k pohybu a pobytu v prírode.
Triedne učiteľky 2. ročníka
Čítame starkým a so starkými
6Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok, človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi...
Niet krajšieho obdobia v prírode, ako je jeseň, keď sa vietor hrá s farebnými listami. Aj v živote človeka sú okamihy, keď si uvedomujeme, čo znamená jeseň života. Mesiac október je mesiacom úcty k starším, preto sa naši druháci stretli v pondelok 28. októbra so seniorkami – babičkami, starými mamami, či starkými, ktoré prijali ich pozvanie na čitateľskú aktivitu a vzdali im tak úctu, lásku a pozornosť. Starí rodičia čítajú vnúčatám najčastejšie pred spaním. Do školskej knižnice ich však tentokrát neprišli uspať. Prišli pookriať pri čítaní druháčikov a pospomínať na časy, kedy aj oni bolí takí malí a lúskali v knihách prvé písmenká a vety. Aktivitu Čítame starkým a so starkými uviedla naša bývalá pani riaditeľka Mgr. Anna Rothová svojím milým príhovorom a malými darčekmi, ktorými obdarovala deti. Krátke pásmo básničiek potešilo srdiečka, navodilo tú správnu atmosféru a odbúralo trému. Druháčikovia tak potom už bez strachu predviedli svoje čitateľské schopnosti, za ktoré sa vôbec nemusia hanbiť. Čítali príbeh z knihy Deduško, rozprávaj! Starké potom deťom ukázali knihy zo svojho detstva, aby ich mohli porovnať s dnešnými. Zaujala ich kniha, ktorá vznikla zošívaním časopisov Zornička. Potom sa už započúvali do rozprávky Ako Kubo predal kravu. Čítanie prenieslo všetkých do ríše fantázie, atmosféra v školskej knižnici bola príjemná a upokojujúca. Ďakujeme babičkám, že si našli čas a mohli sme s nimi stráviť takéto čarovné chvíle.
Soňa Fodorová
Imatrikulácia prváčikov
14Dňa 28. októbra 2024 prijali naše pozvanie pán primátor Ing. Mgr. Peter Zibura, pán riaditeľ RNDr. Emil Valek, PhD., pani zástupkyňa Mgr. Anna Kriššáková, rodičia a starí rodičia našich prváčikov a prežili spolu s prváčikmi ich veľký a výnimočný deň.
Prvákov do telocvične priviedli ich veľkí spolužiaci za sprievodu fanfár. Nakoniec k nám zavítali kráľovná Adriana a kráľ Boris. Ich úlohou bolo pasovať žiakov do cechu žiakov našej školy.
Prváci svoju šikovnosť predviedli v milom programe: najprv sa predstavili v pásme básničiek a potom v spoločnom tanci. Po programe prváci zložili spoločný SĽUB a nakoniec nasledovalo pasovanie.
Ďakujeme žiakom 9.A a 9.B, kráľovnej Adriane Valekovej, kráľovi Borisovi Mešárovi, za hudobné doprevádzanie Martine Štupákovej a hlavne všetkým rodičom za skvelé a bohaté občerstvenie a výbornú náladu.
Všetkým prvákom želáme veľa zdravia, úsmevov a úspechov v škole!
Triedne učiteľky Mgr. Viera Michlíková, Mgr. Zuzana Scholtz
Vystúpenie DFS Belanček pri príležitosti mesiaca úcty k starším
9Mesiac október ako mesiac úcty k starším nám každoročne pripomína, že tak ako po lete prichádza farebná jeseň, prichádza po mladosti jeseň života. Jeseň života, to nie je len vyšší vek a nekonečný počet zážitkov. Je to nesmierne množstvo skúseností, pokora, rozvaha, nadhľad a plnohodnotne prežitý život. V roku 1990 bol mesiac október vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie spojených národov za Mesiac úcty k starším.
Pri tejto príležitosti potešil seniorov náš DFS Belanček v telocvični základnej školy J.M. Petzvala. Deti predviedli tanec, spev a predniesli krátke básničky venované našim dôchodcom. Nechýbal ani hudobný sprievod na akordeóne, ktorý dodal celému podujatiu príjemnú atmosféru. Pre hostí bolo pripravené občerstvenie a na záver si seniori mohli prezrieť priestory našej školy.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa podujatia zúčastnili, prajeme našim seniorom pevné zdravie, pohodu a radosť v ďalších rokoch.
Mgr. K. Kušmíreková
Beseda s policajtkou - preventistkou
V utorok 22. 10. 2024 sme na pôde školy privítali kpt. Mgr. Ivetu Tomasovú, referentku špecialistku v oblasti prevencie z Okresného riaditeľstva PZ z Kežmarku. Žiakom pútavo objasnila problematiku kriminality mládeže, trestnoprávnej zodpovednosti maloletých a mladistvých, šikanovania a kyberšikanovania.
Žiaci 7.A a7.B nielen so záujmom počúvali pútavú prednášku, ale aj kládli zaujímavé otázky a diskutovali, čím si rozšírili obzor poznania v oblasti prevencie kriminality mládeže.
Dr. Juraj Tomeček
Učenie vonku – Matematika, geometria
5Jeseň nám prináša množstvo inšpirácií, ktoré vieme využiť aj pri učení sa. Poďme spolu triediť, kategorizovať na základe stanovených pravidiel. Počítajme, porovnávajme hodnoty v jednotlivých kategóriách, kde je viac a kde menej. Tvorme grafy a ukážme deťom čo v nich môžu vidieť, aké informácie si z nich dokážu vyčítať. „Rysujme“ pomocou lepiacej pásky, vytvárajme rovinné geometrické útvary ako trojuholníky. Sledujme ostré, tupé či pravé uhly. Počítajme strany, vrcholy.
Hurá von !
A.Kalafutová, M.Urbanová
Uspeli sme na Krajskom kole súťaže Festivalu vedy a techniky AMAVET v Košiciach
Michal Vadovský z 9.A ako najúspešnejší súťažiaci v školskom kole Technickej súťaže – Ukáž čo vieš, postúpil do krajskej súťaže Festivalu vedy a techniky AMAVET, ktorá sa konala dňa 11.10.2024 na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Počas celého dňa prezentoval odbornej porote z radov vysokoškolských učiteľov, študentom fakulty a ostatným návštevníkom svojho robota, ktorého si sám navrhol, vytlačil na 3D tlačiarni, osadil elektrotechnickými súčiastkami a naprogramoval tak, aby vykonával pokyny prostredníctvom umelej inteligencie.
Najviac všetkých prekvapilo to, že je žiakom základnej školy a o to viac potešilo ocenenie úspešného súťažiaceho s postupom na celoslovenské kolo v Bratislave, keďže obstál aj v tvrdej konkurencii stredoškolákov. Iste potešila aj cena v podobe hodnotnej poukážky na nákup. Michalovi srdečne gratulujeme a držíme palce v celoslovenskej súťaži.
Mgr. Marek Ochotnica
Po stopách národných velikánov na Horehroní
Dňa 18. októbra sme navštívili v rámci literárnej exkurzie malebnú obec Hronsek v regióne Horehronie. Cieľom našej cesty bolo spoznať pamiatky tejto malej dedinky, ktoré sú ozajstnými raritami a sú veľmi úzko späté s významnými osobnosťami slovenskej histórie. Drevený artikulárny kostol v Hronseku, ktorý je zapísaný v Kultúrnom zozname UNESCO, je jednou z najvýznamnejších pamiatok Slovenska. Patrí medzi drevené chrámy v slovenskej časti Karpatského oblúka, t.j. 8 drevených chrámov a jedna zvonica. Kostol, postavený do tvaru kríža, má výšku 8 metrov a 800 – 900 miest na sedenie. Pani sprievodkyňa veľmi pestro a podrobne vyrozprávala jeho históriu, dôvod prečo stojí na mieste, kde nikdy neboli na jeho postavenie vhodné podmienky a poukázala aj na niekoľko jedinečností ako meniteľnosť oltárnych obrazov podľa cirkevných sviatkov, zvláštnosť spojovacej techniky, ktorú je možnosť vidieť na priečelí kostola či neobvyklé prvky škandinávskej architektúry. Žiaci sa dozvedeli mnoho nových poznatkov o minulosti evanjelickej cirkvi na Slovensku, napríklad aké požiadavky museli tieto evanjelické kostoly spĺňať pri výstavbe počas vlády katolíckych Habsburgovcov. Zaujímavé fakty sme sa dozvedeli aj o významných slovenských predstaviteľoch pôsobiacich na tomto mieste, ako napríklad Ján Simonides, barokový spisovateľ memoárovej a cestopisnej prózy, ktorý bol vyhnaný na ,,galeje“, či Andrej Sládkovič, básnik štúrovskej éry, autor najdlhšej ľúbostnej básne Marína, vďaka ktorej si vyslúžil prívlastok ,,najsladší“, ktorý sa práve v tomto kostole zosobášil. Ďalšou zastávkou sa stal Vodný hrad. Ide o najstaršiu stavbu obce, ktorá sa dochovala z 15. storočia. Pôvodne išlo o gotický hrad, ktorý bol neskôr v období renesancie prestavený a počas tureckého obliehania obohnaný múrom. Výlet sme zakončili prechádzkou po historickom námestí v Banskej Bystrici. Táto exkurzia mala pre všetkých veľmi náučný charakter a každý z nej mohol získať veľa nových poznatkov o slovenskej histórii.
Adriana Valeková, IX.A
Spájame príjemné s užitočným
27V pondelok 21. októbra sa naši štvrtáci vybrali do kaštieľa v Strážkach. Po ceste ráno trochu vymrzli, ale počas dňa si potom dosýta užili jesenné slnečné lúče v parku pri kaštieli. V priestoroch kaštieľa sa zúčastnili programu Pozorovateľ, počas ktorého si vyskúšali techniku modelovania so sadrou. Naučili sa, že predtým ako sochár začne sochu tvoriť, musí si premyslieť, čo chce svojim dielom povedať. Každý si vytvoril svoju malú sochu pozorovateľa, ktorú si mohol na konci vziať so sebou domov. Inšpiráciou im bola socha Pozorovateľ rieky od sochára Juraja Gábora, ktorá sa nachádza v parku pri kaštieli.
Po tejto tvorivej umeleckej aktivite sa deti vybehali a zahrali v parku. Pešou chôdzou a pohybom v prírode tak zažili telesnú výchovu v teréne a uvedomili si, že športovať a hýbať sa môžeme nielen vnútri v telocvični, ale vhodne oblečení aj vonku a celoročne. Spojili tak príjemné s užitočným a prežili spoločne pekný školský deň mimo budovy školy.
A. Méreyová, K. Kušmíreková
Šarkaniáda v ŠKD
58Šarkan letí, šarkan letí,
za ním chlapci, za ním deti!
A všetci sa hrnú von,
Vykrikujú, robia zhon!
Povoľ motúz zmotaný,
Vyletujú šarkany!
Okaté a zubaté,
v maľovanom kabáte.
(D. Fartoková)
Nápadité šarkany vystúpili do výšin a postarali sa o pestrofarebné divadlo na jesennej oblohe. Táto scenéria sa v našom ŠKD opakuje s ročnou pravidelnosťou. Podujatie, ktoré sa konalo za krásneho jesenného počasia ponúklo príležitosť na zábavu a šantenie.