• Stravovanie

Spôsob prihlásenia sa na stravu – I. stupeň

Žiaci 1. až 4. ročníka sa budú stravovať v novovytvorenej výdajnej školskej jedálni na ulici Mierová 15 (pôvodná jedáleň MŠ Mierová 15).

Zápisný lístok stravníka 1. až 4. ročníka podáva rodič v triede ŠKD.

Platba réžie:

Úhradu réžie vo vydajnej školskej jedálni môžete zrealizovať až v mesiaci JANUÁR 2024 prevodom na účet.

Číslo účtu na zasielanie úhrady stravného: SK40 0200 0000 0046 4272 8851

Réžia sa uhrádza do 25.01.2024 jednou sumou za šesť mesiacov (január - jún 2024).

• stravné pre žiaka I. stupňa:  0 €/deň + mesačná réžia 12 € - varený obed t.j. 72,-€ jednou sumou (12 € x 6 mesiacov)
          • stravné pre žiaka I. a II. stupňa: 0€/deň + mesačná réžia 6 € - suchý obed t. j. 36,-€ jednou sumou (6 € x 6 mesiacov)

Do poznámky pre prijímateľa vždy uviesť meno, priezvisko a ročník žiaka pre správne priradenie platby.

Podmienky organizácie režimu stravovania:

V prípade neprítomnosti žiaka v škole je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť dieťa zo stravy. Ak nebol ani jednu hodinu v škole, nemá nárok na obed.

Odhlasujete - prostredníctvom EDUPAGE cez konto rodiča (nie dieťaťa) deň vopred, najneskôr do 7.00 hod. v daný deň.

Výška príspevku na úhradu nákladov na stravovanie a čiastočnú úhradu režijných nákladov sú určené Všeobecným záväzným nariadením mesta č. 5/2022 zo dňa 15.12.2022.

Za neodobratú a neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Všetci stravníci musia v jedálni a jej blízkosti dodržiavať platný školský poriadok. V prípade nevhodného správania je možné stravníka zo stravovania vylúčiť.

Spôsob prihlásenia sa na stravu - II. stupeň

Žiaci 5. až 9. ročníka sa budú stravovať v jedálni pri ZŠ Štefánikova 19.

Stravné pre žiakov II.stupňa od januára do júna 2024 predstavuje:

Varené obedy  72,--€   /t.j. 6 mes. x 12,--€ réžia/

Suché obedy  36,--€   /t.j. 6 mes. x 6,--€ réžia/

Od 1.5.2023 štát poskytuje dotáciu na stravovanie pre žiakov, rodič prispieva na režijné náklady sumou 12,--€ na mesiac, ktorá je určená VZN mesta zo dňa 9.3.2023. U viacerých súrodencov je možné splátku dohodnúť s vedúcou jedálne. Ak rodič zabudne odhlásiť dieťa zo stravy, stravné za obed mu bude stiahnuté z depozitu. Od januára 2024 budeme o ďalšej splátke rodičov informovať. Dieťa má nárok na obed len keď sa zúčastní vyučovania!

Podmienky organizácie režimu stravovania a úhrady nákladov na stravovanie:

• Stravné je možné uhradiť prostredníctvom prevodného príkazu, cez internet Banking, prípadne v hotovosti. Do správy pre príjemcu je nutné uviesť meno dieťaťa, platbu je potrebné zrealizovať do 25. dňa v mesiaci.
          • Stravné zasielajte na číslo účtu: SK30 0200 0000 0016 3548 5755
          • V prípade neprítomnosti žiaka v škole je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť dieťa zo stravy (osobne, deň vopred / telefonicky na číslach 052/45 91 378 a 0911 893 796 / alebo e-mailom: nebusovabozena@gmail.comnajneskôr do 7.30 hod.

Všetci stravníci musia v jedálni a jej blízkosti dodržiavať platný školský poriadok. V prípade nevhodného správania  je možné stravníka zo stravovania vylúčiť.