• Hlavné úlohy na školský rok 2023/2024

• Školské knižnice tvoria neoddeliteľnú súčasť knižničného systému Slovenskej republiky. Zabezpečujú slobodný prístup k informáciám, napomáhajú uspokojovať kultúrne, informačné, čitateľské a vzdelávacie potreby podporujúce celoživotné vzdelávanie. Slúžia na informačné a dokumentové zabezpečenie výchovno–vzdelávacej činnosti. Svoje úlohy plnia poskytovaním knižnično-informačných služieb žiakom a zamestnancom školy.

V školskom roku 2021/2022 chceme zvyšovať návštevnosť školskej knižnice organizovaním rôznych podujatí zameraných na rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov. Vyučovacie hodiny v školskej knižnici budú zamerané predovšetkým na prácu s informáciami. Do činnosti školskej knižnice budeme zapájať aj verejnosť. Školská knižnica by mala byť nielen informačným strediskom školy, ale aj oddychovým centrom.