• Vedomostná súťaž 2018

Vedomostná súťaž 2018

Predvianočnú atmosféru spríjemnili členovia žiackeho parlamentu v piatok  21.12.2018 už XIV. ročníkom vedomostnej súťaže. Súťaže sa zúčastnilo 24 súťažiacich. Úlohy moderátoriek sa zhostili Katarína Kraváriková a Ema Bieľaková zo 7. A triedy.

Súťažiaci si zmerali úroveň svojich vedomostí v 5 kolách. V prvom kole súťažiaci odpovedali na vopred pripravené otázky. V 2. kole bolo pre všetkých súťažiacich pripravených 10 otázok v programe ActiveInspire z oblasti spoznávania krás Slovenska. Do 3. kola postúpilo 12 žiakov. Úlohou  súťažiacich bolo zoradiť na počítači vzostupne desatinné čísla v programe Hot Potatoes. Do štvrtého a piateho kola postúpilo 8 súťažiacich. Postupujúci si v štvrtom kole vyberali bodové hodnoty otázok zo šiestich tém. V záverečnom piatom kole si súťažiaci vyberali bodové hodnoty otázok bez uvedenia tém. Nad regulárnosťou súťaže dohliadala porota v zložení  p. zástupca E. Valek, predsedníčka rodičovskej rady R. Kraváriková, H. Ferencková, J. Jendrichovská, V. Pazerová a M. Česánková.

Najlepšie vedomosti preukázal Matej Tomala  z 8.B triedy, ktorý sa  stal víťazom súťaže. Na druhom mieste sa umiestnila Nina Cehuľová  z 8.A triedy a na treťom mieste skončil Teodor Šatala z 9.B triedy.

Pauzy medzi jednotlivými kolami vyplnili žiaci školského klubu vianočným pásmom pod vedením učiteliek A. Schurdákovej, K. Kušmirekovej a dievčatá z 5.B triedy. So spoločenskými tancami sa nám predstavila Lara Laufová so svojím tanečným partnerom Samuelom Žabkom.

Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí prispeli k príprave tohto podujatia. Osobitné poďakovanie patrí moderátorkám Eme Bieľakovej a Kataríne Kravárikovej a technikom  Denisovi Kuchtovi, Tiborovi Králikovi a Vivien Jezerčákovej.

Dr. Juraj Tomeček