• Červené stužky

Červené stužky

Kampaň Červené stužky je celoslovenská kampaň boja proti AIDS.

Zameranie kampane:

• na 1. december – Svetový deň boja proti AIDS,
          • na zvýšenie informovanosti o HIV/AIDS,
          • na mladého človeka a na jeho vedenie k zdravému životnému štýlu,
          • na prevenciu látkových a nelátkových závislostí a chorôb s nimi spojených.

Je venovaná mladým ľuďom, ktorí sa do nej môžu zapojiť prostredníctvom svojej školy viacerými aktivitami.

Naša škola sa do 12. ročníka kampane, ktorá prebiehala od 7. septembra 2018 a vyvrcholila 1. decembra 2018 – na Svetový deň boja proti AIDS, zapojila týmito aktivitami:

• účasť v celoslovenskej výtvarnej súťaži Logo pre Červené stužky (september október 2018),
          • premietanie DVD Príbehy anjelov (november 2018),
          • tematická nástenka o AIDS (november 2018),
          • kvíz o kampani Červené stužky (november 2018),
          • tvorba a nosenie červených stužiek (26. november 2018 – 1. december 2018),
          • rozhlasová relácia na podporu Svetového dňa boja proti AIDS (30. november 2018).

Kampaň pre nás nie je ľahostajná, pretože vďaka nej sa vytvára priestor, v rámci ktorého máme možnosť upozorniť žiakov na existenciu tejto závažnej choroby, zlepšiť ich vedomosti o nej, jej šírení a najmä prevencii, lebo AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás.