• Premena tradičnej školy na modernú

•          Po  sérii úspešných projektov začala ZŠ J. M. Petzvala  realizovať projekt s názvom Aktívne a inovatívne vyučovanie najmä s využitím  informačno- komunikačných technológií/ IKT/.  Projekt podporili  európske štrukturálne fondy v rámci operačného programu Vzdelávanie.  Jeho realizácia  potrvá  od mája 2012 do konca apríla 2014. Celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít projektu predstavujú sumu 201 457, 24 EUR. Nenávratný finančný príspevok z ESF tvorí 171 457, 24 EUR, ŠR 20 171, 44 Eur. Vlastné zdroje projektu - spolufinancovanie zabezpečí Mesto Spišská Belá vo výške 10 085, 72 EUR.

Cieľ projektu: Rast koherencie vyučovacích metód s potrebami vedomostnej spoločnosti.

Špecifické ciele projektu:

1. Tvorba školského kurikula

2. Rast zručností a schopností pedagógov

3. Inovácia a aktualizácia pedagogickej dokumentácie

4. Inovácia didaktických prostriedkov

Do projektu je zapojených  32 pedagogických zamestnancov a 280 žiakov tretieho, štvrtého, siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka. Priebežne sa bude realizovať 7 aktivít, ktoré sú zamerané  na zisťovanie skutočných potrieb školy v nadväznosti na reformu školského systému, na tvorbu rozvojového programu školy, školského vzdelávacieho programu a na tvorbu inovatívnych pedagogických materiálov. Manažment školy a pedagogickí zamestnanci absolvujú školenie na vytvorenie školského vzdelávacieho programu zameraného na kľúčové kompetencie žiakov. Súčasťou projektu je aj pilotné vyučovanie s využitím vytvorených materiálov. Overia sa vytvorené kurikulá v praxi počas školského roku. Doplnia sa a finalizujú vzdelávacie programy.Vytvorí sa návrh školského vzdelávacieho programu primárneho vzdelávania ISCED I a sekundárneho vzdelávania ISCED II.Výstupom bude aj zmenená  školská pedagogická dokumentácia a vytvorený nový dokument s názvom Rozvojový program školy, ktorý bude obsahovať charakteristiku školy a tiež súbor návrhov na zmeny, ktoré zabezpečia  modernizáciu tradičných prístupov.

Realizáciou projektu škola získa  8 nových interaktívnych tabúľ, 8 dataprojektorov, 16 notebookov, 8 reproduktorov, 1 multifunkčné zariadenie, 1 digitálny fotoaparát, softvér na tvorbu dokumentov a prezentácií, 1 keramickú pec, 1 hrnčiarsky kruh, 1 keybord, 30 pamäťových kľúčov.

Informácia o verejnom obstarávaní

Zo skúseností z realizácie projektov  v našej škole vieme, že nás čaká veľa náročnej a zodpovednej práce, ale zároveň  aj peknej. Tešíme sa, že opäť je tu možnosť modernizovať vyučovací proces, vytvoriť krajšie a  zaujímavejšie vyučovacie hodiny, ktoré prispejú k skvalitneniu vyučovacieho procesu v škole. Prínos pre žiaka bude v tom, že sa odbúrajú encyklopedické poznatky.

Týmto projektom nadväzujeme na predchádzajúci -  už realizovaný projekt, ktorého cieľom bola premena tradičnej školy na modernú v prvom, druhom, piatom a šiestom ročníku základnej školy.

Mgr. Anna Rothová