• ZŠ J. M. Petzvala, Moskovská 20, Spišská Belá
      • Vitajte na stránke našej Základnej školy Jozefa Maximiliána Petzvala v Spišskej Belej
        • Ponožková výzva 2024

• 25. 3. 2024
        • Svetový deň Downovho syndrómu sme si spoločne s našimi žiakmi pripomenuli 21.marca. Zapojili sme sa do ponožkovej výzvy, obuli sme si ponožky rôznych farieb, veľkostí a tým sme vyjadrili svoje sympatie a podporu ľuďom s Downovym syndrómom.

Všetkým zo srdca ďakujeme!

Učiteľky 1.stupňa

• Súťaž v skákaní cez švihadlo

• 22. 3. 2024
        • V telocvični našej školy sa v dňoch 12.03. a 19.03.2024 uskutočnil 2. ročník súťaže v skákaní cez švihadlo. Zúčastnilo sa ho 56 žiakov 1. stupňa. Pretože je táto súťaž typická skôr pre dievčatá, skvelú koordináciu pohybov zvládli aj chlapci. Žiaci boli rozdelení do štyroch kategórii podľa ročníkov. Skákali 1 minútu ľubovoľným štýlom v dvoch kolách, ktoré sa na záver sčítali.

• Biblická olympiáda z evanjelického a. v. náboženstva – krajské kolo

• 22. 3. 2024
        • V piatok 15. marca 2024 sa konalo seniorátne (krajské) kolo biblickej olympiády z evanjelického a. v. náboženstva. Našu základnú školu reprezentovali štyri dievčatá.

Seniorátne kolo sa opäť konalo online formou – dievčatá písali test prostredníctvom programu Edupage.

Zastúpenie sme mali, rovnako ako minulý rok, v dvoch kategóriách. V 1. kategórii súťažila Sofia Antalová, Alžbeta Germanová a Kristína Šolcová zo 4. A triedy a v 3. kategórii súťažila Liana Žoldáková zo 7. A triedy.

• Chemická olympiáda kat. D – okresné kolo

• 19. 3. 2024
        • Vo štvrtok 14. marca 2024 sa v ZŠ s MŠ sv. Kríža konalo okresné kolo chemickej olympiády kat. D.

Súťaže sa zúčastnili dve žiačky deviateho ročníka Nina Kučerová a Sonja Pohorelská. Absolvovali praktické a teoretické kolo a v oboch kolách boli úspešné. Tešíme sa z ich výsledkov a úprimne im blahoželáme.

• Škola nás volá

• 15. 3. 2024
        • „Slniečko už vstáva,
          dobré ránko dáva,
          poďte deti do školičky,
          takto nás zvoláva.“

Dňa 12. 3. 2024 zavolalo slniečko aj do našej školy predškolákov. Tí sa prišli pozrieť na prvákov a na starších žiakov, ktorí im ukázali tajomstvá o vode a iné zaujímavosti.

V prváckych triedach si mohli pozrieť ako vyzerá vyučovanie, čo sa starší spolužiaci stihli naučiť, ako vedia počítať, čítať, písať. Niektoré úlohy si predškoláci vyskúšali sami. Starší žiaci pod vedením p. uč. V. Košickej, G. Krasuľovej, M. Kováčikovej a pána uč. M. Ochotnicu v prírodovednom laboratóriu našej milej návšteve odhalili, aké zázraky vznikajú skúmaním vody na Zemi. Videli, čo voda dokáže a ako ju máme chrániť.

• Okresné kolo geografickej olympiády

• 14. 3. 2024
        • V utorok 12.marca sa v Základnej škole s materskou školou, Nižná brána 8, Kežmarok, konalo okresné kolo geografickej olympiády. V troch kategóriách - G (5.ročník), F (6. a 7.ročník) a E (8. a 9.ročník) nás reprezentovalo 9 žiakov. Každý súťažiaci mohol získať v monotematickom i praktickom teste spoločne 100 b. Do krajského kola postupujú prví traja žiaci z kategórií E a F.

• Bohumil Bohunický zvíťazil v okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína

• 11. 3. 2024
        • V piatok 8. marca 2024 sa v Mestskej knižnici Kežmarok uskutočnilo okresné kolo 70. ročníka súťaže Hviezdoslavov Kubín.

V štyroch kategóriách súťažilo 62 recitátoriek a recitátorov zo štrnástich základných a stredných škôl nášho okresu. Nechýbali ani deti z našej školy. V kategórii prednes poézie najmladších žiakov sa porote najviac páčil Bohumil Bohunický zo 4.B, udelila mu preto prvé miesto s postupom do krajského kola v Prešove.

• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna podľa § 150 ods.5 školského zákona

• 13. 3. 2024
        • Vážení rodičia, milí žiaci

v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení neskorších predpisov Vám oznamujeme, že 20. marca 2024 /t. j. v stredu/ bude rozhodnutím riaditeľa ZŠ J. M. Petzvala, Moskovská 20, Spišská Belá udelené žiakom 5. až 8. ročníka riaditeľské voľno.

Streda 1. 5. 2024