• ZŠ J. M. Petzvala, Moskovská 20, Spišská Belá
      • Vitajte na stránke našej Základnej školy Jozefa Maximiliána Petzvala v Spišskej Belej
        • Lyžiarsky výcvik 2024

• 13. 2. 2024
        • Naši žiaci siedmeho ročníka si tento školský rok užili lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku SKI Taja v Tatranskej Javorine. Začiatočníci sa naučili bezpečne zdolávať lyžiarske svahy a pokročilí lyžiari si zdokonalili svoje lyžiarske umenie pod vedením skúsených inštruktoriek a inštruktorov. Žiaci si užili veľa zábavy, ranné rozcvičky, rôzne cvičenia na lyžiach, všetky druhy počasia a najmä zakúsili krásu zimných športov v nádhernom prostredí nášho národného parku. V posledný deň výcviku sa všetci naši lyžiari stali pretekármi a zmerali si sily v obrovskom slalome. Všetkým pretekárom srdečne blahoželáme a veríme, že sme lásku k lyžovaniu odovzdali našim žiakom a v lyžovaní budú pokračovať i naďalej.

• KARNEVAL

• 12. 2. 2024
        • Aj keď bez snehu, ale pomaly vrcholí fašiangový čas zábav a karnevalov. Ani tento rok sme na našej škole nezabudli na tradičný fašiangový karneval, ktorý už deti dlho očakávali. S veľkou radosťou si do školy priniesli masky a už sa nevedeli dočkať, kedy karneval začne. 9. februára vo vyzdobenej telocvični ich privítali pani učiteľky v kostýmoch včielky, zúbkovej víly, šaškov, princezien či čarodejnice. Sprievod masiek krúži v kruhu, jedna maska strieda druhú. Miestami sme mali pocit, že sme sa ocitli v rozprávkovom svete, kde sme videli oproti nám kráčať zajačika s mrkvičkou, ohník, hasiča, obrovského dinosaura, nádherné víly, malinkých šaškov, krásne nezbedné čarodejnice, ochrancov zákona, či rôznych bojovníkov, rozprávkové bytosti a nežné zvieratká, nechýbala tam ani Elza milá. To sa však len naša telocvičňa na jednu úžasnú karnevalovú párty premenila. Nielen tanec a smiech, ale aj

• Literárny karneval

• 12. 2. 2024
        • V piatok, 9. februára, sa v školskej telocvični uskutočnil po prvýkrát Literárny karneval. Žiaci 5. a 6. ročníka si obliekli kostýmy svojich obľúbených literárnych hrdinov. Ich majstrovským stvárnením prispeli k príjemnej fašiangovej atmosfére, ktorá v škole vládla už od rána. Niektorí si kostýmy vlastnoručne vyrobili, iní zohnali z požičovne alebo požičali od svojich známych. Pani učiteľky slovenského jazyka a literatúry im počas prípravy boli oporou a sprevádzali ich vhodným výberom. Každý svoju postavu predstavil aj slovne. Povedal, z ktorého diela a od ktorého autora pochádza, akými charakterovými vlastnosťami a príbehom by mohla zaujať aj v dnešnej dobe. Takto sme sa zoznámili s Willym Wonkom, Malým princom s jeho líškou, Sherlockom Holmesom, Hermionou a Dementorom z Harryho Pottera, Pippi Dlhou pančuchou, tatkom Šmolkom a jeho šmolkami Vtipkom, Mudrošom, Hundrošom, Spachtošom,

• Hviezdoslavov Kubín 2024 - 2.stupeň

• 9. 2. 2024
        • Hviezdoslavov Kubín je celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v umeleckom prednese a vrcholným podujatím, ktoré vytvára a formuje kultúru slovenského národa.

Umelecký prednes je prostriedkom na vyjadrenie vlastných pocitov, záujmov, názorov a postojov prostredníctvom zvolených literárnych textov a vlastného rečového prejavu. Osobnostná, názorová a estetická sebaprezentácia na verejnom vystúpení vedie interpreta k rozvíjaniu jeho predstáv, emócií, myslenia a k zdokonaľovaniu jeho reči, výrazu i kontaktu s publikom.

• Hviezdoslavov Kubín 2024 - 1.stupeň

• 9. 2. 2024
        • V tomto roku si pripomíname už 70. výročie celoštátnej súťažnej prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Hviezdoslavov Kubín pôvodne vznikol pre potreby zdokonalenia výslovnosti v slovenskom jazyku, postupne sa však formoval, prepájal sa s inými druhmi umenia a nadobúdal súčasnú podobu.

• Na dejepisnej olympiáde znovu úspešní

• 8. 2. 2024
        • V priestoroch ZŠ D. Fischera v Kežmarku sa v pondelok 5. februára 2024 uskutočnil 16. ročník okresného kola dejepisnej olympiády. Test pozostával z otázok venovaných učivu príslušného ročníka a monotematického celku, ktorým v tomto školskom roku boli hrady a zámky na Slovensku. V závere testu mali žiaci pripravené otázky z regionálnych dejín, venovaných Zamaguriu.

• Okresné kolo Matematickej olympiády – kategórie Z5 a Z9

• 25. 1. 2024
        • Koncom januára sa už tradične koná okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách Z5 a Z9. Tento školský rok sa súťažilo 24.1.2024 a na ZŠ Dr. D. Fischera v Kežmarku sa uskutočnil už 73. ročník tejto najstaršej olympiády. Našu základnú školu reprezentovali šiesti úspešní riešitelia domáceho kola.

Streda 1. 5. 2024