• Zvýšenie kvality technického vybavenia odborných učební ZŠ J. M. Petzvala v Spišskej Belej

• Mesto Spišská Belá podalo projekt  na vybudovanie a modernizáciu odborných učební s názvom Zvýšenie kvality technického vybavenia odborných učební ZŠ J. M. Petzvala v Spišskej Belej.  V prípade schválenia projektu pribudne v našej základnej škole učebňa na vyučovanie chémie a biológie a učebňa na vyučovanie informatiky. Modernizovať sa bude školská knižnica, jazykové laboratórium a učebňa na vyučovanie technickej výchovy. Cieľom projektu je zlepšenie technického zázemia Základnej školy J. M. Petzvala v Spišskej Belej, ktoré prispeje k zabezpečeniu primeraných podmienok pre rozvoj kľúčových kompetencií, prírodovedných a technických zručností žiakov v súlade s požiadavkami ich budúcej profesijnej orientácie a potrebami trhu práce. Modernizácia učební je predpokladom pre prepojenie teoretického a praktického vzdelávania a získavanie špecifických zručností žiakov a žiačok. Na modernizáciu učební sa využijú financie z eurofondov. Celková výška oprávnených výdavkov je 187 635 Eur, žiadaná výška nenávratného finančného príspevku je 178 253,25 Eur. Samospráva – Mesto Spišská Belá bude tento projekt financovať 5%, čo je suma 9 381,75 Eur.

Mgr. A. Rothová, riaditeľka školy