• Školská knižnica

•           Na začiatku to bola iba zbierka kníh uložená v niekoľkých skriniach. Obsahovala odbornú literatúru so zameraním na výchovu a vzdelávanie a diela politického charakteru, ktoré si vyžadovala doba. Slúžila najmä pedagogickým zamestnancom školy, dlhé roky sa o knižničný fond starala a spravovala ho p. učiteľka Irena Vaverčáková.

Po roku 1989 sa počet kníh v školskej knižnici postupne znižoval, publikácie sa každoročne vyraďovali, najmä z dôvodu neaktuálnosti.  Takýto stav trval až do roku 2005 . Postupne do knižnice pribúdala detská beletria aj najnovšia odborná pedagogická literatúra pre učiteľov. Funkciou školských knihovníčok boli poverené  Mgr. Ingrid Vasjuková a Mgr. Soňa Fodorová. Na druhom poschodí školy bola pre školskú knižnicu vyčlenená samostatná miestnosť, zariadená novým moderným nábytkom vo veselých farbách. Bývalá učiteľská a žiacka knižnica boli spojené do jednej školskej knižnice. V súlade s legislatívou bol vypracovaný jej štatút, knižničný a výpožičný poriadok. V roku 2007, po splnení všetkých podmienok, bola zaregistrovaná MK SR. Od tohto roku sa pravidelne rozširuje knižničný fond nákupom nových titulov.

Väčšie a krajšie priestory pre školskú knižnicu boli vytvorené z bývalého archívu a kabinetu pre 1. – 4. ročník v roku 2008. Knižnica takto získala ďalšiu miestnosť – študovňu- vybavenú interaktívnou tabuľou a vizualizérom.

V školskom roku 2009/2010 sme sa zapojili do projektu “Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc“, vyhlasovaného každoročne Ministerstvom školstva SR. Uskutočnili sme niekoľko aktivít zameraných na  rozvoj čitateľskej a informačnej gramotnosti žiakov prvého aj druhého stupňa našej školy. K najvydarenejším patrila beseda s p. A. Víznerom, novinárom, grafikom Podtatranských novín, podujatie S rozprávkou za pokladom, Maľované čítanie pre prváčikov a popoludnie s hudobníčkou a textárkou p. Z. Dobešovou.

V súčasnosti je školská knižnica okrem výpožičiek literatúry aj miestom na realizáciu zaujímavých vyučovacích hodín,  informačnej výchovy či mimoškolskej krúžkovej činnosti žiakov. Pracovníčky školskej knižnice pripravujú každý mesiac v spolupráci s ostatnými  učiteľmi rôzne akcie pre žiakov, aby v nich prebudili záujem o čítanie a aby sa školská knižnica stala miestom, ktoré budú často využívať nielen na vzdelávanie sa, ale i na zábavu.