• Noc v škole

Noc v škole

Nebýva zvykom, aby žiaci prichádzali do školy v čase, keď deň sa mení na noc. V poslednom čase sa stalo populárnym, že deti s netradičnou školskou výbavou prichádzajú večer do škôl.

V piatok 22. marca o 18.45 aj 41 žiakov 4. a 5. ročníka našej školy stálo pred školou s kuframi, spacími vakmi a karimatkami. V triedach ich namiesto lavíc čakali rozložené žinenky, ktoré tentokrát nahradili postele. Po úvodnej eufórii radosti z provizórnych nocľahární žiaci odišli do triedy, kde ich čakala aktivita s názvom Čarovné čítanie s ponožkou alebo Neobyčajné čítanie o obyčajných veciach pod vedením p. učiteľky Urbanovej a p. učiteľky Fodorovej, ktoré si pripravili hravé cvičenia na rozvoj čitateľskej gramotnosti a rozvoj digitálnych zručností. Po tejto aktivite sa deti posilnili ľahkou večerou a dobrým čajom, ktorý nám prichystali naše upratovačky. Následne sme sa vybrali na deťmi očakávanú prechádzku nočným mestom. Po prevetraní sa tentokrát triedy zmenili na herne, kde si žiaci mohli zahrať rôzne spoločenské hry alebo kino, kde na nich čakala rozprávka. Po vykonaní osobnej hygieny deti okolo polnoci zaliezli do spacích vakov a pri počúvaní rozprávky o Popolvárovi zaspali. Ráno sa deti zobudili ešte trošku unavené, no nás veľmi teší, že sa pýtali: „Kedy opäť budeme v škole nocovať?“

Príjemný nočný čas so žiakmi strávili aj p. riaditeľka Anna Rothová, p. zástupca Emil Valek a pedagógovia  M. Česánková, J. Jendrichovská, M. Richterová a J. Tomeček. Touto aktivitou sme sa snažili aj o pozitívnu motiváciu k čítaniu a o budovanie dobrých vzájomných vzťahov medzi žiakmi. Myslíme si, že žiaci si odniesli mnoho skvelých zážitkov, skúseností a radostí z prežitých chvíľ v škole.

Dr. Juraj Tomeček