• ZŠ J. M. Petzvala, Moskovská 20, Spišská Belá
      • Vitajte na stránke našej Základnej školy Jozefa Maximiliána Petzvala v Spišskej Belej
        • Slávici z lavice – okresné kolo

• 23. 4. 2024
        • V stredu 17. apríla 2024 sa konalo okresné kolo speváckej súťaže Slávici z lavice v priestoroch Mestského kultúrneho strediska Kežmarok.

Súťaž organizovalo CVČ Kežmarok v spolupráci s mestom Kežmarok.

Do súťaže sa zapojilo 18 spevákov. Našu školu reprezentovali Ema Živčáková a Bianka Pitoňáková. Aj keď sme sa neumiestnili na žiadnom mieste, bola to pre nás skvelá skúsenosť a odniesli sme si odtiaľ kopec úžasných zážitkov.

• Oznam o ukončení zberu papiera

• 22. 4. 2024
        • Milí rodičia, milí žiaci,

oznamujeme vám, že zber papiera v škole končí 3. mája 2024 (piatok). Ak máte ešte doma papier, ktorý by ste chceli priniesť do zberu, môžete tak urobiť do tohto dátumu. Z papiera je potrebné urobiť malý balíček a zviazať ho špagátikom. Prosíme, aby ste do zberu nenosili kartón a papier nevkladali do kartónových krabíc. Ďakujeme.

• Ukončenie preventívneho programu – Leove dobrodružstvá

• 22. 4. 2024
        • 18.apríla 2024 druháci slávnostne ukončili preventívny program zložený z 8.stretnutí zameraný na nenásilné riešenie konfliktov medzi rovesníkmi pod názvom Leove dobrodružstvá. Pokojne a hravou formou deti vyriešili všetky konflikty spolu s Leom a jeho kamarátmi, naučili sa nájsť kompromis a popritom sa u nich nenásilne rozvíjala i emocionálna inteligencia.

• Čerstvé hlavičky

• 15. 4. 2024
        • V tomto školskom roku sme sa opäť prihlásili do projektu Čerstvé hlavičky. Preto sme zaradení do hlasovania o dodávanie čerstvej zeleniny alebo ovocia 1 krát týždenne pre kždého žiaka školy v školskom roku 2024/2025. Prosíme Vás o podporu pri hlasovaní na webstránke www.cerstvehlavicky.sk od 25.4. 2024 do 29.5.2024.

• Okresné kolo gymnastického štvorboja

• 16. 4. 2024
        • V piatok 12. 4. 2024 sme v našej telocvični zorganizovali prvý ročník gymnastického štvorboja pre najlepšie najmladšie gymnastky v našom okrese. Pozvanie prijali dievčatá zo ZŠ Grundschule, školy M. R. Štefánika a naše diečatká. Súťažili v štyroch disciplínach športovej gymnastiky na hrazde, preskakovali cez švédsku debnu, cvičili akrobaciu a behali cez prekážkovú dráhu na čas.

• Okresné kolo Pytagoriády

• 12. 4. 2024
        • V dňoch 9. a 10. apríla 2024 sa uskutočnilo v ZŠ s MŠ sv. Kríža v Kežmarku okresné kolo celoštátnej matematickej súťaže PYTAGORIÁDA.

Zúčastnili sa na ňom najúspešnejší riešitelia školského kola tejto súťaže. Komisia pozvala z našej školy 20 žiakov, z ktorých sa 12 prebojovalo medzi úspešných riešiteľov:

Utorok 23. 4. 2024