• ZŠ J. M. Petzvala, Moskovská 20, Spišská Belá
      • Vitajte na stránke našej Základnej školy Jozefa Maximiliána Petzvala v Spišskej Belej
        • Dievčenský florbalový turnaj

• 25. 4. 2024
        • V utorok 23. 4. 2024 naše dievčatá deviateho, ôsmeho a siedmeho ročníka odohrali okresné kolo florbalového turnaja.

Hrali sme 3 zápasy proti školám z Vrbova, Kežmarku a proti tímu zo Spišskej Belej ZŠ M. R. Štefánika. Prvý zápas proti Vrbovu skončil 3:3 ale po nájazdoch sme prehrali. Proti Kežmarku to bolo ťažšie, obrana poľavila a zápas skončil 1:3. Najdôležitejšia hra pre nás bola proti ZŠ M. R. Štefánika, pretože súťaživosť proti našim blízkym rivalom bola veľká. Výsledok bol veľmi tesný, zápas znovu skončil remízou a v nájazdoch sme nevyhrali. ZŠ M. R. Štefánika postúpila na krajské kolo do Prešova a preto sme hrdé na výkon dievčat, ktorý predviedli v tomto zápase. Hrali veľmi odvážne, rýchlo a hlavne si hru užili a zblížili sa ako tím.

• 25. 4. 2024
        • V pondelok 22. 4. 2024 zorganizovali žiačky deviatych ročníkov pre deti 1. stupňa na Deň Zeme besedu o medveďoch. Oboznámili žiakov a pani učiteľky o živote medveďov, ich potrave, mláďatkách a spôsobe života a o tom ako sa správať v prípade, že stretneme tohto chráneného cicavca. Deti od prvého ročníka až po piaty boli veľmi zvedavé. Prváci boli najviac zhovorčiví, odpovedali takmer na všetky otázky.

• Okresné kolo matematickej olympiády - kategórie Z6, Z7 a Z8

• 11. 4. 2024
        • CVČ Kežmarok zorganizovalo 3. apríla 2024 na pôde ZŠ Dr. D. Fischera okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách Z6, Z7 a Z8.

Pozvanie dostali 7 úspešní riešitelia domáceho kola. Trom z nich sa podarilo úspech obhájiť aj na kole okresnom.

V kategórii Z6 Martin Slodičák zo 6.B skončil na skvelom 1. mieste, Samuel Tropp zo 6.B na delenom 6. mieste.

• Okresné kolo Pytagoriády

• 12. 4. 2024
        • V dňoch 9. a 10. apríla 2024 sa uskutočnilo v ZŠ s MŠ sv. Kríža v Kežmarku okresné kolo celoštátnej matematickej súťaže PYTAGORIÁDA.

Zúčastnili sa na ňom najúspešnejší riešitelia školského kola tejto súťaže. Komisia pozvala z našej školy 20 žiakov, z ktorých sa 12 prebojovalo medzi úspešných riešiteľov:

• Slávici z lavice – okresné kolo

• 23. 4. 2024
        • V stredu 17. apríla 2024 sa konalo okresné kolo speváckej súťaže Slávici z lavice v priestoroch Mestského kultúrneho strediska Kežmarok.

Súťaž organizovalo CVČ Kežmarok v spolupráci s mestom Kežmarok.

Do súťaže sa zapojilo 18 spevákov. Našu školu reprezentovali Ema Živčáková a Bianka Pitoňáková. Aj keď sme sa neumiestnili na žiadnom mieste, bola to pre nás skvelá skúsenosť a odniesli sme si odtiaľ kopec úžasných zážitkov.

• Oznam o ukončení zberu papiera

• 22. 4. 2024
        • Milí rodičia, milí žiaci,

oznamujeme vám, že zber papiera v škole končí 3. mája 2024 (piatok). Ak máte ešte doma papier, ktorý by ste chceli priniesť do zberu, môžete tak urobiť do tohto dátumu. Z papiera je potrebné urobiť malý balíček a zviazať ho špagátikom. Prosíme, aby ste do zberu nenosili kartón a papier nevkladali do kartónových krabíc. Ďakujeme.

• Čerstvé hlavičky

• 15. 4. 2024
        • V tomto školskom roku sme sa opäť prihlásili do projektu Čerstvé hlavičky. Preto sme zaradení do hlasovania o dodávanie čerstvej zeleniny alebo ovocia 1 krát týždenne pre kždého žiaka školy v školskom roku 2024/2025. Prosíme Vás o podporu pri hlasovaní na webstránke www.cerstvehlavicky.sk od 25.4. 2024 do 29.5.2024.

Štvrtok 25. 4. 2024