• Školský časopis Školník

Časopis Školník začal vychádzať v školskom roku 2003/ 2004. O jeho vznik sa zaslúžili členovia redakčného krúžku, ktorý viedla p. učiteľka Silvia Lorenčíková a krúžku mladých autorov pod vedením p. učiteľky Martiny Remiašovej. V ďalšom školskom roku vydávala časopis už len p. učiteľka Remiašová a potom krúžok mladých autorov viedla 3 roky p. učiteľka Kristína Križanová. Korektorkou školského časopisu bola p. učiteľka Silvia Reľovská.

V školskom roku 2008/ 2009 v našej škole nepracoval žiaden novinársky krúžok, na vydávaní časopisu sa podieľali učiteľky Alena Oroszová, Silvia Lorenčíková, Ingrid Vasjuková a žiačky Kristína Heilandová a Helena Lešundáková. Grafiku mal na starosti p. Anton Vízner, redaktor týždenníka Podtatranské noviny.

V júni 2009 sme poslali 2 čísla Školníka do súťaže O najlepší školský časopis, ktorú vyhlásila Podtatranská knižnica v Poprade. Vyhodnotenie prvého ročníka tejto súťaže bolo v septembri 2009 v Poprade a my sme boli úspešní, náš časopis získal prvé miesto.

Od školského roku 2009/2010 v Školskom stredisku záujmovej činnosti pri ZŠ J. M. Petzvala pracuje opäť novinársky krúžok, ktorý vedie p. učiteľka Ingrid Vasjuková. Je zároveň aj šéfredaktorkou a korektorkou časopisu Školník, ktorý vychádza štyrikrát za rok. V druhom ročníku súťaže O najlepší školský časopis sme obhájili prvenstvo, náš školský časopis bol opäť vyhodnotený ako najlepší v kategórii časopisov základných škôl v podtatranskom regióne.

Novinársky krúžok v našej škole nemáme každý rok, ale naďalej pokračujeme vo vydávaní školského časopisu, od roku 2015 vychádza vo farbe. V  školskom roku 2017/ 2018 sa zmenila grafika časopisu, finálnu podobu Školníka má na starosti Jozef Juhász, jazykovou korektorkou ostáva Ingrid Vasjuková.  V desiatom ročníku Súťaže O najlepší školský časopis, výsledky ktorej boli vyhlásené 28.júna 2018, sme boli opäť úspešní, stali sme sa jej štvornásobným viťazom. Niekoľkokrát sme získali druhé a tretie miesto, nikdy sme neodišli z vyhlásenia výsledkov bez ocenenia.