• ZŠ J. M. Petzvala, Moskovská 20, Spišská Belá
      • Vitajte na stránke našej Základnej školy Jozefa Maximiliána Petzvala v Spišskej Belej
        • Okresné kolo gymnastického štvorboja

• 16. 4. 2024
        • V piatok 12. 4. 2024 sme v našej telocvični zorganizovali prvý ročník gymnastického štvorboja pre najlepšie najmladšie gymnastky v našom okrese. Pozvanie prijali dievčatá zo ZŠ Grundschule, školy J. M. Štefánika a naše diečatká. Súťažili v štyroch disciplínach športovej gymnastiky na hrazde, preskakovali cez švédsku debnu, cvičili akrobaciu a behali cez prekážkovú dráhu na čas.

• Čerstvé hlavičky

• 15. 4. 2024
        • V tomto školskom roku sme sa opäť prihlásili do projektu Čerstvé hlavičky. Preto sme zaradení do hlasovania o dodávanie čerstvej zeleniny alebo ovocia 1 krát týždenne pre kždého žiaka školy v školskom roku 2024/2025. Prosíme Vás o podporu pri hlasovaní na webstránke www.cerstvehlavicky.sk od 25.4. 2024 do 29.5.2024.

• Okresné kolo Pytagoriády

• 12. 4. 2024
        • V dňoch 9. a 10. apríla 2024 sa uskutočnilo v ZŠ s MŠ sv. Kríža v Kežmarku okresné kolo celoštátnej matematickej súťaže PYTAGORIÁDA.

Zúčastnili sa na ňom najúspešnejší riešitelia školského kola tejto súťaže. Komisia pozvala z našej školy 20 žiakov, z ktorých sa 12 prebojovalo medzi úspešných riešiteľov:

• Okresné kolo matematickej olympiády - kategórie Z6, Z7 a Z8

• 11. 4. 2024
        • CVČ Kežmarok zorganizovalo 3. apríla 2024 na pôde ZŠ Dr. D. Fischera okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách Z6, Z7 a Z8.

Pozvanie dostali 7 úspešní riešitelia domáceho kola. Trom z nich sa podarilo úspech obhájiť aj na kole okresnom.

V kategórii Z6 Martin Slodičák zo 6.B skončil na skvelom 1. mieste, Samuel Tropp zo 6.B na delenom 6. mieste.

• Biblická olympiáda z evanjelického a. v. náboženstva - celoslovenské kolo

• 11. 4. 2024
        • Celoslovenské kolo Biblickej olympiády z evanjelického a. v. náboženstva sa konalo 4. apríla 2024 v priestoroch Evanjelickej spojenej školy v Liptovskom Mikuláši. Súťaž sa konala online v programe EduPage. V celoslovenskom kole spolu súťažilo 69 žiakov. Našu školu reprezentovala Alžbeta Germanová zo 4.A, ktorá sa stala úspešnou riešiteľkou a vo svojej 1. kategórii sa umiestnila na 4. mieste. Blahoželáme a tešíme sa z jej úspechu!

• „Nadišiel ten správny čas a mali sme tu zápis zas“

• 8. 4. 2024
        • 2. a 3. apríla 2024 predškoláci prešli svojou prvou veľkou skúškou. Zápis do 1. ročníka overuje školskú zrelosť dieťaťa, ktorá je dôležitá pre osvojenie si školských zručností a vedomostí.

Deti počítali, rozlišovali geometrické tvary, priraďovali správny počet prvkov, kreslili postavu, recitovali, spievali. Pani učiteľky si všímali ich pozornosť, držanie ceruzy, výslovnosť, rečový prejav, sociálnu a emocionálnu zrelosť.

• Medveď hnedý – mýty a fakty

• 8. 4. 2024
        • V piatok 5. 4. sa naši piataci a šiestaci dozvedeli formou interaktívnej prezentácie veľa zaujímavostí zo života našej najväčšej šelmy – medveďa hnedého. Pán lektor Martin Peleš z občianskeho združenia Lesmír nám poodhalil tajomstvá o životnom rytme medveďa, nakoľko sú naše medvede nebezpečné, koľko ich vlastne je a ako sa máme správať v ich prirodzenom prostredí. Ukázal nám, aké veľké je novonarodené medvieďatko, ako spoznáme stopy medveďa, aký je ich prirodzený areál výskytu v našom národnom parku a okolí. Žiaci pohotovo reagovali na otázky, pýtali sa a my veríme, že si z prednášky odniesli úctu k tomuto úžasnému kráľovi našich hôr a spoznali možnosti jeho ochrany a vzájomného spolužitia.

Štvrtok 18. 4. 2024